Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Konference: „Čas na rovnost žen a mužů“ k předsednictví ČR v Radě EU

Zveme Vás na konferenci “Čas na rovnost žen a mužů” k předsednictví ČR v Radě EU, kterou pořádáme spolu s Českou ženskou lobby a Knihovnou Václava Havla.

Konference proběhne příští čtvrtek 16. června 2022
od 9:45 do 16:30.

Na konferenci budou probírána aktuální témata týkající se genderové rovnosti včetně situace žen v post-covidové době, prevence genderově podmíněného násilí či významu péče. 

Součástí konference bude i diskuse o tom, jak zlepšit rovnost žen a mužů na evropské a vnitrostátní úrovni a jak témata související s rovností žen a mužů co nejefektivněji komunikovat s veřejností.

Můžete se zúčastnit celé konference nebo jen jednotlivých debat. Na konferenci je v obou případech nutné se registrovat na odkaze https://forms.gle/cc2JzvEMGqmFDKpf9

Kapacita prostor pro prezenční účast je omezena. V případě zájmu je možné se na konferenci připojit on-line přes Zoom.

Související

Související

Jednání Pracovní skupiny k porodnictví: přípravujeme novou Koncepci péče o matku a dítě

V pondělí 20. března 2023 se uskutečnilo první jednání Pracovní skupiny k porodnictví v novém funkčním období a složení. Skupinu přišla na jednání osobně podpořit i Klára Šimáčková Laurenčíková, zmocněnkyně vlády pro lidská práva, a náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic. Ústředním bodem programu byl plán přípravy Koncepce péče o matku a dítě. Skupina rovněž probírala novinky z Národního registru reprodukčního zdraví a téma nedostupnosti screeningových vyšetření v porodnici pro děti dříve propuštěné z péče v rámci tzv. ambulantního porodu. Na jednání byl také představen vyvíjený evaluační nástroj Evropské sítě porodních domů a center.

Číst dále »
Zmocněnkyně Rady Vlády ČR

Rada vlády pro rovnost žen a mužů doporučila vládě ČR ratifikovat Úmluvu Rady Evropy o prevenci násilí na ženách a domácího násilí

Ve čtvrtek 2. března proběhlo první zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů v roce 2023. Rada vlády pro rovnost žen a mužů doporučila vládě ČR vyslovit souhlas s návrhem na ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci násilí na ženách a domácího násilí a předložit návrh na ratifikaci Parlamentu.

Číst dále »