Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Konference: „Čas na rovnost žen a mužů“ k předsednictví ČR v Radě EU

Zveme Vás na konferenci “Čas na rovnost žen a mužů” k předsednictví ČR v Radě EU, kterou pořádáme spolu s Českou ženskou lobby a Knihovnou Václava Havla.

Konference proběhne příští čtvrtek 16. června 2022
od 9:45 do 16:30.

Na konferenci budou probírána aktuální témata týkající se genderové rovnosti včetně situace žen v post-covidové době, prevence genderově podmíněného násilí či významu péče. 

Součástí konference bude i diskuse o tom, jak zlepšit rovnost žen a mužů na evropské a vnitrostátní úrovni a jak témata související s rovností žen a mužů co nejefektivněji komunikovat s veřejností.

Můžete se zúčastnit celé konference nebo jen jednotlivých debat. Na konferenci je v obou případech nutné se registrovat na odkaze https://forms.gle/cc2JzvEMGqmFDKpf9

Kapacita prostor pro prezenční účast je omezena. V případě zájmu je možné se na konferenci připojit on-line přes Zoom.

Související

Související

Rada vlády pro rovnost žen a mužů schválila zprávu o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026

Druhé letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů se konalo v úterý 14. května 2024. Rada schválila zprávu za minulý rok o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026 a doporučila vládě analyzovat dopady tzv. konsolidačního balíčku na rovnost žen a mužů.

Číst dále »