Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Konference: „Čas na rovnost žen a mužů“ k předsednictví ČR v Radě EU

Zveme Vás na konferenci “Čas na rovnost žen a mužů” k předsednictví ČR v Radě EU, kterou pořádáme spolu s Českou ženskou lobby a Knihovnou Václava Havla.

Konference proběhne příští čtvrtek 16. června 2022
od 9:45 do 16:30.

Na konferenci budou probírána aktuální témata týkající se genderové rovnosti včetně situace žen v post-covidové době, prevence genderově podmíněného násilí či významu péče. 

Součástí konference bude i diskuse o tom, jak zlepšit rovnost žen a mužů na evropské a vnitrostátní úrovni a jak témata související s rovností žen a mužů co nejefektivněji komunikovat s veřejností.

Můžete se zúčastnit celé konference nebo jen jednotlivých debat. Na konferenci je v obou případech nutné se registrovat na odkaze https://forms.gle/cc2JzvEMGqmFDKpf9

Kapacita prostor pro prezenční účast je omezena. V případě zájmu je možné se na konferenci připojit on-line přes Zoom.

Související

Související

„Násilí je možné zastavit.“ Končí mezinárodní projekt Úřadu vlády pro prevenci domácího a sexualizovaného násilí. A co bude dál?

Končí úspěšný mezinárodní projekt Úřadu vlády zaměřený na prevenci domácího a sexualizovaného násilí. Závěrečná konference nazvaná Násilí je možné zastavit dnes představila výsledky čtyřleté spolupráce, mezi něž patří třeba proškolení stovek policistů a policistek i dalších profesí pomáhajících obětem a tisíců studujících v prevenci domácího a sexualizovaného násilí. Projekt v roce 2022 získal první místo v kategorii Rovnost, diverzita a inkluze cen SDGs (Cílů udržitelného rozvoje). Vedoucí silou projektu byl Odbor rovnosti žen a mužů Úřadu vlády, partnersky se podílela norská organizace Alternativa k násilí a české nevládní organizace.

Číst dále »

Rada vlády pro rovnost žen a mužů podpořila nový zákon o domácím násilí i Chartu proti domácímu násilí

Rada vlády pro rovnost žen a mužů se na svém prvním letošním zasedání věnovala hlavně problematice domácího násilí. Rada například Vládě ČR doporučila rychlé schválení aktuálního návrhu zákona o domácím násilí. Ten jednotně definuje domácí násilí, posiluje práva obětí, prodlužuje délku vykázání ze společného obydlí a zavádí povinnost policie zabavit vykazované osobě zbraň. Rada také podpořila Chartu proti domácímu násilí, která je společnou iniciativou zaměstnavatelů a organizací pomáhajících obětem domácího násilí.

Číst dále »