Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Na půdě OSN hostíme seminář o kybernásilí a jeho prevenci

15. března 2021 Dnešním dnem začíná pravidelné zasedání Komise OSN pro postavení žen a Česká republika u toho ani letos nebude chybět. Zasedání se z New Yorku přesouvá do online prostoru a Česká republika si připravila dva side-eventy. Na prvním budeme hostit mezinárodní publikum a druhý připravujeme speciálně pro českou veřejnost.

U příležitosti 65. zasedání Komise OSN pro postavení žen pořádá 17. března Odbor rovnosti žen a mužů online seminář české delegace. Představíme téma genderově podmíněného násilí v online světě se zaměřením na děti a mladé lidi. Pro české publikum chystáme debatu 24. března na téma genderové rovnosti z pohledu mladé generace.

Na prvním semináři s názvem “Gender-based Violence in the Online World: Emerging forms, New Approaches to Youth Prevention” se bude diskutovat o zkušenostech s online predátory dokumentu V síti, úspěšných programech prevence sexuálního násilí, které pořádáme na školách po celé ČR ve spolupráci s organizací Konsent. Budeme také mluvit o výzkumu Evropského institutu rovnosti žen a mužů (EIGE) na téma rizik, kterým mladí lidé čelí v online světě nebo preventivních programech prevence genderově podmíněného a domácího násilí v praxi norské organizace Alternative to Violence.

V debatě se z české scény můžete těšit například na Pavlu Klimešovou a Anežku Pithartovou – producentku a herečku Českým lvem oceněného dokumentu V síti, které film představí mezinárodnímu publiku. O prevenci sexuálního násilí bude hovořit za občanský aktivismus v Evropě oceněná Johanna Nejedlová společně s Lucií Ingrovou z Úřadu vlády. Celou debatu doplní zástupkyní EIGE a příspěvky klinických psycholožek Barbory Jakobsen a Jannicke Stav, které se v organizaci Alternative to Violence věnují preventivním programům pro mládež.

 

Související

Související

Gender equality in the digital age: a task for Europe. Combating gender-based cyber-violence. CZ PRES conference

On 29th of November, the Department of Gender Equality of the Office of the Czech Government organised an international conference on gender-based cyber-violence, focusing mainly on sexist hate-speech and image-based sexual violence. The conference brought together representatives of academia, various European governments, GREVIO, the European Commission, the European Institute for Gender Equality, the private sector as well as the non-governmental organisations. With the goal to create a platform for sharing of best-practices, the conference was divided into three thematic sections: research, policy-making and prevention.

Číst dále »

Rada vlády pro rovnost žen a mužů jednala o genderových dopadech úsporných opatření NERV a dalších prioritách v oblasti rovnosti žen a mužů

V pondělí 12. prosince se konalo třetí letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů. Jednání Rady zahájil premiér Petr Fiala z pozice předsedy Rady, který komentoval hlavní priority vlády v oblasti rovnosti žen a mužů a činnost v této oblasti v rámci českého předsednictví Rady EU.

Číst dále »