Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Na půdě OSN hostíme seminář o kybernásilí a jeho prevenci

15. března 2021 Dnešním dnem začíná pravidelné zasedání Komise OSN pro postavení žen a Česká republika u toho ani letos nebude chybět. Zasedání se z New Yorku přesouvá do online prostoru a Česká republika si připravila dva side-eventy. Na prvním budeme hostit mezinárodní publikum a druhý připravujeme speciálně pro českou veřejnost.

U příležitosti 65. zasedání Komise OSN pro postavení žen pořádá 17. března Odbor rovnosti žen a mužů online seminář české delegace. Představíme téma genderově podmíněného násilí v online světě se zaměřením na děti a mladé lidi. Pro české publikum chystáme debatu 24. března na téma genderové rovnosti z pohledu mladé generace.

Na prvním semináři s názvem “Gender-based Violence in the Online World: Emerging forms, New Approaches to Youth Prevention” se bude diskutovat o zkušenostech s online predátory dokumentu V síti, úspěšných programech prevence sexuálního násilí, které pořádáme na školách po celé ČR ve spolupráci s organizací Konsent. Budeme také mluvit o výzkumu Evropského institutu rovnosti žen a mužů (EIGE) na téma rizik, kterým mladí lidé čelí v online světě nebo preventivních programech prevence genderově podmíněného a domácího násilí v praxi norské organizace Alternative to Violence.

V debatě se z české scény můžete těšit například na Pavlu Klimešovou a Anežku Pithartovou – producentku a herečku Českým lvem oceněného dokumentu V síti, které film představí mezinárodnímu publiku. O prevenci sexuálního násilí bude hovořit za občanský aktivismus v Evropě oceněná Johanna Nejedlová společně s Lucií Ingrovou z Úřadu vlády. Celou debatu doplní zástupkyní EIGE a příspěvky klinických psycholožek Barbory Jakobsen a Jannicke Stav, které se v organizaci Alternative to Violence věnují preventivním programům pro mládež.

 

Související

Související

Panelová diskuse v Poslanecké sněmovně: Istanbulská úmluva jako pomoc obětem násilí

Jak Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí přispěje ke zlepšení současné situace obětí sexuálního a domácího násilí, bylo tématem panelové diskuse, kterou dne 20. září v Poslanecké sněmovně uspořádal poslanec Michal Zuna společně s koalicí Hlas proti násilí. Svůj pohled na význam úmluvy v souvislosti s efektivnější pomocí obětem násilí nabídli odbornice a odborníci z oblasti lidských práv, Policie ČR i organizace pomáhající obětem v terénu.

Číst dále »