Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Pomoc lidem v těžké životní situaci – kam zavolat?

Nacházíte se v důsledku koronavirové krize v těžké životní situaci, na kterou momentálně sami nestačíte? Obáváte se, že současné nároky na skloubení péče o děti, rodinu a práci jsou nad vaše síly? Doléhá na vás nebo vaši rodinu krize v důsledku současných opatření?

Odbor rovnosti žen a mužů Úřadu vlády spouští navazující kampaň To je rovnost! s cílem pomoci obětem domácího násilí, lidem, kteří se vinou koronavirové krize octli v těžké životní situaci, rodičům v komplikovaných podmínkách i pachatelům domácího násilí, kteří v současných karanténních opatřeních potřebují intervenci.

Člověk v tísni nabízí od pondělí do pátku bezplatné dluhové poradenství v důsledku koronavirové krize. Právní organizace In IUSTITIA poskytuje bezplatné sociální a právní poradenství obětem předsudečného násilí. Psychickou pomoc naleznete třeba na lince SOS Centra diakonie České církve evangelické – bezplatná linka je otevřená lidem, kteří v souvislosti s aktuální krizí prožívají strach, úzkost nebo obavy a potřebují podporu. Další možnosti a informace jsou k nalezení na našem letáku.

Související

Související

Rada vlády pro rovnost žen a mužů schválila zprávu o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026

Druhé letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů se konalo v úterý 14. května 2024. Rada schválila zprávu za minulý rok o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026 a doporučila vládě analyzovat dopady tzv. konsolidačního balíčku na rovnost žen a mužů.

Číst dále »