Skip to content

Pomoc lidem v těžké životní situaci – kam zavolat?

Nacházíte se v důsledku koronavirové krize v těžké životní situaci, na kterou momentálně sami nestačíte? Obáváte se, že současné nároky na skloubení péče o děti, rodinu a práci jsou nad vaše síly? Doléhá na vás nebo vaši rodinu krize v důsledku současných opatření?

Odbor rovnosti žen a mužů Úřadu vlády spouští navazující kampaň To je rovnost! s cílem pomoci obětem domácího násilí, lidem, kteří se vinou koronavirové krize octli v těžké životní situaci, rodičům v komplikovaných podmínkách i pachatelům domácího násilí, kteří v současných karanténních opatřeních potřebují intervenci.

Člověk v tísni nabízí od pondělí do pátku bezplatné dluhové poradenství v důsledku koronavirové krize. Právní organizace In IUSTITIA poskytuje bezplatné sociální a právní poradenství obětem předsudečného násilí. Psychickou pomoc naleznete třeba na lince SOS Centra diakonie České církve evangelické – bezplatná linka je otevřená lidem, kteří v souvislosti s aktuální krizí prožívají strach, úzkost nebo obavy a potřebují podporu. Další možnosti a informace jsou k nalezení na našem letáku.

Související

Související