Skip to content

Pomoc rodičům v době koronavirové krize

Nacházíte se v důsledku koronavirové krize v těžké životní situaci, na kterou momentálně sami nestačíte? Obáváte se, že současné nároky na skloubení péče o děti, rodinu a práci jsou nad vaše síly? Doléhá na vás nebo vaši rodinu krize v důsledku současných opatření nouzového stavu?

Odbor rovnosti žen a mužů Úřadu vlády spouští navazující kampaň To je rovnost! s cílem pomoci obětem domácího násilí, lidem, kteří se vinou koronavirové krize octli v těžké životní situaci, rodičům v komplikovaných podmínkách i pachatelům domácího násilí, kteří v současných karanténních opatřeních potřebují intervenci.

Rodiče, kteří se vinou krize octli v situaci, který se zdá nad jejich síly, se mohou obrátit na několik institucí. Organizace Aperio nabízí psychologickou poradnu, krizovou poradnu nabízí organizace Spondea.Česká asociace pro psychoterapii zřizuje v souvislosti s pandemií psychoterapeutickou linku s názvem Anténa. Pomoc v krizové situaci v souvislosti s krizí koronaviru nabízí také Krizové centrum pro děti a rodinu. Nonstop běží i linka důvěry pro děti i dospělé Dětského krizového centra Praha.

Další možnosti a informace jsou k nalezení na našem letáku.

Související

Související