Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Prahu navštívila ředitelka Evropského institutu pro rovnost žen a mužů

Ve dnech 20. – 21. dubna 2022 Prahu navštívila delegace Evropského institutu pro rovnost žen a mužů (European Institute for Gender Equality, EIGE), vedená jeho ředitelkou Carlien Scheele.

Delegace se setkala se zástupci rezortů (MPSV, Úřad vlády ČR, kabinet ministra pro evropské záležitosti), Poslanecké sněmovny a Senátu a nestátních neziskových organizací.

Cílem návštěvy bylo zajistit spolupráci EIGE na aktivitách České republiky během předsednictví Rady EU. Součástí návštěvy byla také účast na semináři pro ministerstva k prosazování rovnosti žen a mužů během českého předsednictví.

Návštěva navázala na dlouhodobou spolupráci Odboru rovnosti žen a mužů ÚV ČR s EIGE. Institut se bude aktivně podílet na přípravě předsednické konference na téma ekonomické rovnosti žen a mužů (v říjnu 2022) i na přípravě závěrů Rady EU na téma rovnosti žen a mužů v době ekonomické krize. 

Související

Související

Rada vlády pro rovnost žen a mužů schválila zprávu o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026

Druhé letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů se konalo v úterý 14. května 2024. Rada schválila zprávu za minulý rok o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026 a doporučila vládě analyzovat dopady tzv. konsolidačního balíčku na rovnost žen a mužů.

Číst dále »