Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Prahu navštívila ředitelka Evropského institutu pro rovnost žen a mužů

Ve dnech 20. – 21. dubna 2022 Prahu navštívila delegace Evropského institutu pro rovnost žen a mužů (European Institute for Gender Equality, EIGE), vedená jeho ředitelkou Carlien Scheele.

Delegace se setkala se zástupci rezortů (MPSV, Úřad vlády ČR, kabinet ministra pro evropské záležitosti), Poslanecké sněmovny a Senátu a nestátních neziskových organizací.

Cílem návštěvy bylo zajistit spolupráci EIGE na aktivitách České republiky během předsednictví Rady EU. Součástí návštěvy byla také účast na semináři pro ministerstva k prosazování rovnosti žen a mužů během českého předsednictví.

Návštěva navázala na dlouhodobou spolupráci Odboru rovnosti žen a mužů ÚV ČR s EIGE. Institut se bude aktivně podílet na přípravě předsednické konference na téma ekonomické rovnosti žen a mužů (v říjnu 2022) i na přípravě závěrů Rady EU na téma rovnosti žen a mužů v době ekonomické krize. 

Související

Související

Gender equality in the digital age: a task for Europe. Combating gender-based cyber-violence. CZ PRES conference

On 29th of November, the Department of Gender Equality of the Office of the Czech Government organised an international conference on gender-based cyber-violence, focusing mainly on sexist hate-speech and image-based sexual violence. The conference brought together representatives of academia, various European governments, GREVIO, the European Commission, the European Institute for Gender Equality, the private sector as well as the non-governmental organisations. With the goal to create a platform for sharing of best-practices, the conference was divided into three thematic sections: research, policy-making and prevention.

Číst dále »

Rada vlády pro rovnost žen a mužů jednala o genderových dopadech úsporných opatření NERV a dalších prioritách v oblasti rovnosti žen a mužů

V pondělí 12. prosince se konalo třetí letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů. Jednání Rady zahájil premiér Petr Fiala z pozice předsedy Rady, který komentoval hlavní priority vlády v oblasti rovnosti žen a mužů a činnost v této oblasti v rámci českého předsednictví Rady EU.

Číst dále »