Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Představujeme nový projekt: Konference, workshopy, publikace a edukativní film

Těsně před karanténou spustil vládní Odbor rovnosti žen a mužů nový projekt „Posilování kapacit a metodologická podpora v prevenci domácího a genderově podmíněného násilí“. V rámci projektu nás čeká konference, několik workshopů, vyjde rozšířená publikace Násilí je možné zastavit, plánujeme školení k využívání edukativního filmu Zuřivec pro osvětu a prevenci domácího násilí.

Přípravy na říjnovou zahajovací konferenci projektu, která se bude zabývat domácími i zahraničními zkušenostmi s domácím a sexuálním násilí u skupiny dětí a mladých lidí, jsou v plném proudu

„Na konferenci představíme první výstupy projektu, hodnocení metodiky, chystáme během ní i workshopy. Účastníci se seznámí s novými stránkami k norskému edukativnímu filmu Zuřivec, který nabízí pohled na domácí násilí očima malého kluka Bóje."

Dušana Maliniaková, projektová manažerka

Plánované je také vydání publikace Násilí je možné zastavit.

„Projekt tím navazuje na úspěšnou spolupráci s norskou terapeutickou organizací Alternativ til Vold. Spolupráce se intenzivně rozběhla a v současné době se chystá už druhé rozšířené vydání této publikace.“

Andrea Kyselá, koordinátorka aktivity zaměřené na využívání filmu Zuřivec

Aby byl film co možná nejefektivněji využit, je pro pedagogy, pracovníky neziskovek a vůbec všechny, kteří se mohou setkat s dětmi a mladými lidmi ohroženým domácím násilím, připraveno školení. Nabídnuty budou také expertní konzultace k problematice.

Workshopy na školách

Devadesát workshopů se uskuteční na základních a středních školách i na pedagogických fakultách vysokých škol. Těch se ujme 12 pečlivě vybraných lektorů a lektorek. 

„Čtyři metodičky už nyní intenzivně pracují na metodologických listech, ze kterých se při workshopech bude vycházet. S prvními workshopy počítáme už v říjnu letošního roku.“

Lucie Ingrová, koordinátorka workshopů

Více o projektu se dozvíte na webu vlada.cz.

Související

Související

Gender equality in the digital age: a task for Europe. Combating gender-based cyber-violence. CZ PRES conference

On 29th of November, the Department of Gender Equality of the Office of the Czech Government organised an international conference on gender-based cyber-violence, focusing mainly on sexist hate-speech and image-based sexual violence. The conference brought together representatives of academia, various European governments, GREVIO, the European Commission, the European Institute for Gender Equality, the private sector as well as the non-governmental organisations. With the goal to create a platform for sharing of best-practices, the conference was divided into three thematic sections: research, policy-making and prevention.

Číst dále »

Rada vlády pro rovnost žen a mužů jednala o genderových dopadech úsporných opatření NERV a dalších prioritách v oblasti rovnosti žen a mužů

V pondělí 12. prosince se konalo třetí letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů. Jednání Rady zahájil premiér Petr Fiala z pozice předsedy Rady, který komentoval hlavní priority vlády v oblasti rovnosti žen a mužů a činnost v této oblasti v rámci českého předsednictví Rady EU.

Číst dále »