Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Reportáž i záznam konference o Istanbulské úmluvě jsou online

Co přinesla ratifikace Istanbulské úmluvy v evropských zemích? Naplnily se obavy, které zaznívají v ČR?

🎥 V říjnu 2019 jsme uspořádali konferenci, kde se na tyto otázky odpovídalo. Na našem YouTube kanálu najdete jak krátkou reportáž, tak i záznam z celého dne konference!

📃🖋 Zahraniční zkušenosti s ratifikací úmluvy zajímaly i senátory Marka Hilšera a Jiřího Dienstbiera, které jsme na místě potkali. Co si o Istanbulské úmluvě myslí oni? Dozvíte se v naší reportáži.

Součástí akce byla i výstava nazvaná Tiché svědkyně. Vytvořila ji organizace ROSA, která pomáhá obětem domácího násilí. Siluety ženských postav symbolizovaly konkrétní ženy, které zemřely rukou svého manžela či partnera. Každoročně je u nás takto zavražděno několik desítek žen.

Na výstavu pak odkazovala ambasadorka Cílů udržitelného rozvoje Taťána Gregor Brzobohatá / Tatiana Gregor Brzobohata, která dlouhodobě ratifikaci Istanbulské úmluvy podporuje. Na konferenci vystoupila i s krátkým příspěvkem, kde svůj postoj zdůvodnila.

Související

Související

Rada vlády pro rovnost žen a mužů schválila zprávu o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026

Druhé letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů se konalo v úterý 14. května 2024. Rada schválila zprávu za minulý rok o plnění Akčního plánu prevence domácího a genderově podmíněného násilí na léta 2023–2026 a doporučila vládě analyzovat dopady tzv. konsolidačního balíčku na rovnost žen a mužů.

Číst dále »