Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Spouštíme školení k využívání filmu Zuřivec

V rámci projektu Odboru rovnosti žen a mužů zaměřeného na domácí a sexuální násilí spouštíme školení pro odbornou veřejnost ve využívání filmu Zuřivec. Školení se mohou zdarma zúčastnit psychologové a psycholožky, sociální pracovnice a pracovníci, metodičky a metodikové prevence a další, kteří pracují v oblasti prevence násilí v rodině a podpory obětem. 

Více o školeních k využívání filmu Zuřivec se dočtete v tomto článku (v sekci „Pro odbornou veřejnost”).

Termíny a lokace

Školení k využívání filmu Zuřivec budou probíhat v různých městech ČR. Některá budou navržena pro konkrétní cílovou skupinu, jiná jsou otevřená zájemcům a zájemkyním z širšího spektra praxe.

  • 16. září, Praha – odborná veřejnost
  • 17. září, Chomutov – personál organizace Světlo Kadaň
  • 20. září, Praha – pracující s osobami, které se dopouští násilí
    • školí Barbora Jakobsen a Marius Råkil z norské organizace Alternative to Violence (ATV)
  • 21. a 22. září, Praha, ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem – pedagogický personál
    • školí Barbora Jakobsen a Hans Christien Bollingmo z ATV

Registrovat se členky a členové odborné veřejnosti mohou na webu www.zurivec.cz.

Související

Související

„Násilí je možné zastavit.“ Končí mezinárodní projekt Úřadu vlády pro prevenci domácího a sexualizovaného násilí. A co bude dál?

Končí úspěšný mezinárodní projekt Úřadu vlády zaměřený na prevenci domácího a sexualizovaného násilí. Závěrečná konference nazvaná Násilí je možné zastavit dnes představila výsledky čtyřleté spolupráce, mezi něž patří třeba proškolení stovek policistů a policistek i dalších profesí pomáhajících obětem a tisíců studujících v prevenci domácího a sexualizovaného násilí. Projekt v roce 2022 získal první místo v kategorii Rovnost, diverzita a inkluze cen SDGs (Cílů udržitelného rozvoje). Vedoucí silou projektu byl Odbor rovnosti žen a mužů Úřadu vlády, partnersky se podílela norská organizace Alternativa k násilí a české nevládní organizace.

Číst dále »

Rada vlády pro rovnost žen a mužů podpořila nový zákon o domácím násilí i Chartu proti domácímu násilí

Rada vlády pro rovnost žen a mužů se na svém prvním letošním zasedání věnovala hlavně problematice domácího násilí. Rada například Vládě ČR doporučila rychlé schválení aktuálního návrhu zákona o domácím násilí. Ten jednotně definuje domácí násilí, posiluje práva obětí, prodlužuje délku vykázání ze společného obydlí a zavádí povinnost policie zabavit vykazované osobě zbraň. Rada také podpořila Chartu proti domácímu násilí, která je společnou iniciativou zaměstnavatelů a organizací pomáhajících obětem domácího násilí.

Číst dále »