Skip to content

Sdílejte

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Spouštíme školení k využívání filmu Zuřivec

V rámci projektu Odboru rovnosti žen a mužů zaměřeného na domácí a sexuální násilí spouštíme školení pro odbornou veřejnost ve využívání filmu Zuřivec. Školení se mohou zdarma zúčastnit psychologové a psycholožky, sociální pracovnice a pracovníci, metodičky a metodikové prevence a další, kteří pracují v oblasti prevence násilí v rodině a podpory obětem. 

Více o školeních k využívání filmu Zuřivec se dočtete v tomto článku (v sekci „Pro odbornou veřejnost”).

Termíny a lokace

Školení k využívání filmu Zuřivec budou probíhat v různých městech ČR. Některá budou navržena pro konkrétní cílovou skupinu, jiná jsou otevřená zájemcům a zájemkyním z širšího spektra praxe.

  • 16. září, Praha – odborná veřejnost
  • 17. září, Chomutov – personál organizace Světlo Kadaň
  • 20. září, Praha – pracující s osobami, které se dopouští násilí
    • školí Barbora Jakobsen a Marius Råkil z norské organizace Alternative to Violence (ATV)
  • 21. a 22. září, Praha, ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem – pedagogický personál
    • školí Barbora Jakobsen a Hans Christien Bollingmo z ATV

Registrovat se členky a členové odborné veřejnosti mohou na webu www.zurivec.cz.

Související

Související

Gender equality in the digital age: a task for Europe. Combating gender-based cyber-violence. CZ PRES conference

On 29th of November, the Department of Gender Equality of the Office of the Czech Government organised an international conference on gender-based cyber-violence, focusing mainly on sexist hate-speech and image-based sexual violence. The conference brought together representatives of academia, various European governments, GREVIO, the European Commission, the European Institute for Gender Equality, the private sector as well as the non-governmental organisations. With the goal to create a platform for sharing of best-practices, the conference was divided into three thematic sections: research, policy-making and prevention.

Číst dále »

Rada vlády pro rovnost žen a mužů jednala o genderových dopadech úsporných opatření NERV a dalších prioritách v oblasti rovnosti žen a mužů

V pondělí 12. prosince se konalo třetí letošní zasedání Rady vlády pro rovnost žen a mužů. Jednání Rady zahájil premiér Petr Fiala z pozice předsedy Rady, který komentoval hlavní priority vlády v oblasti rovnosti žen a mužů a činnost v této oblasti v rámci českého předsednictví Rady EU.

Číst dále »