Ministerstvo vnitra České republiky, Institut pro veřejnou správu Praha ve spolupráci s Odborem rovnosti žen a mužů Úřadu vlády České republiky vyhlašují soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže.                                                                                                 

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti je pokračováním úspěšných ročníků soutěže Úřad roku „Půl na půl“, která podporuje už od roku 2007 zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principu gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy. Soutěže se může zúčastnit jakýkoli úřad veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni. V případě zájmu prosíme o vyplnění dotazníku, a to do 30. září 2019. Dotazníky jsou dostupné zde.

Hodnotící komise v průběhu října 2019 vyhodnotí dotazníky přihlášených obcí a krajů na základě kritérií stanovených pro příslušné kategorie (obce I, II III, krajské úřady) a udělí ocenění Úřad roku 2019 prvním třem umístěným úřadům v každé kategorii.

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání ocenění nejlepším vybraným úřadům proběhne dne 20. listopadu 2019 na konferenci Úřad na cestě k rovnosti, která se uskuteční v prostorách Lichtenštejnského paláce v Praze na Kampě.

Odborná část konference bude věnována problematice bezpečnosti a prevence kriminality v obcích a městech.

 

Účast na konferenci je bezplatná. Registrace je možná do 31. října 2019 na e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Kdo za projektem stojí

Vedoucí pracovník
Radan Šafařík
safarik.radan@vlada.cz

Partneři